Aktuality | redakce | 10.04.2019

Fair Art Festival – Copyright and Art Law

Fair Art Festival 2019: právo umění, kulturní mobilita a fungování trhu s uměním se uskuteční mezi 25.-29. dubnem v Praze. Mezinárodní festival přináší sérii přednášek a workshopů se zahraničními hosty, zaměřující se na aktuální otázky ze světa umění v metropolích NYC a Řím. FAF je pořádán spolkem Fair Art ve spolupráci s ATI, UMPRUM, FAMU a spolkem Všehrd.

redakce

redakce

redakce

Fair Art je neziskovou organizací sdružující studenty, umělce i právníky, které spojuje snaha zpřístupnit současné české výtvarné scéně právní vědomosti související s uměleckou tvorbou. Kromě vzdělávací činnosti zajišťuje také právní podporu výtvarným umělcům a uměleckým institucím.

Letošní Fair Art Festival přesahuje domácí hranice práva a umění. V sérii přednášek a workshopů se představí tři významní zahraniční hosté, kteří české publikum zasvětí „naživo“ do problematiky práva umění – art law.

25. dubna vystoupí Luca Guidobaldi - odbornice na práva duševního vlastnící působící v Římě, s přednáškou o autorství, apropriaci, umělecké svobodě a Artificial Intelligence v umění. Přednáška se koná od 16:10 v místnosti č. 115 na UMPRUM, vstup je zdarma.

26. dubna pořádá americký právník Matthew Covey interaktivní workshop, zaměřující se na kulturní mobilitu, vízovou problematiku a specifika přístupu umělců na americký trh. Workshop se uskuteční od 10:00 v Pražském kreativním centru. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace místa na martina@czechmobility.info.

29. dubna se představí Kathryn E. Wagner - právnička a ředitelka organizace Volunteer Lawyers for the Arts in New York. Kathryn v rámci své přednášky pojedná o způsobech, jakými pomáhají umělcům růst a orientovat se v právních aspektech své činnosti, a znázorní aktuální otázky trhu s uměním na sérii případů z praxe. Přednáška se koná od 18:00 v místnosti č. 300 na Právnické fakultě UK, vstup je zdarma.

Přednášky proběhnou v anglickém jazyce, poté bude následovat diskuze.

Dveře jsou otevřené všem zájemcům, nejen ze světa umění a práva.

Více informací na fairartfestival.cz

workshop právo a umění

Líbil se vám náš článek, prosím, ohodnoťte ho

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejčtenější články