Aktuality | redakce | 15.07.2019

Konference Mediace 2019

Konference Mediace 2019

V Olomouci se v září uskuteční již V. ročník konference Mediace, na které se můžete těšit jak na plenární zasedání, na kterém vystoupí významní čeští i zahraniční odborníci, tak na tematicky zaměřené sekce a interaktivní workshopy.

redakce

redakce

redakce

Cílem mezinárodní vědecké konference, která se na půdě Právnické fakulty Univerzity Palackého koná jednou za dva roky, je interdisciplinární reflexe mediace v České republice a v zahraničí a analýza podmínek výkonu mediace v České republice s doporučením pro její další teoretická zkoumání a aplikaci v praxi.

Konference se odvíjí ve třech částech. V úvodním plenárním zasedání vystoupí významní čeští i zahraniční odborníci, druhá část proběhne prostřednictvím tematicky zaměřených sekcí a ve třetí se uskuteční interaktivní workshopy. Tradičními tématy jsou teorie a výzkum mediace, právní podmínky výkonu mediace, profese mediátora, vzdělávání v mediaci, praxe mediace v různých aplikačních oblastech, mediační přístupy a styly a mnohá další. 

Záštitu nad letošním ročníkem převzala děkanka Právnické fakulty Univerzity Palackého JUDr. Zdenka Papoušková, Ph.D. a publikačním výstupem z V. ročníku, který proběhne ve dnech 12. - 13. 9. 2019, bude monografie vybraných příspěvků. 

Odborné sekce

  1. Teorie a výzkum mediace
  2. Praxe mediace

Tematické workshopy

  1. Na řešení orientované řešení
  2. Terapeutické účinky mediace
  3. Rodinné skupinové konference 

Věříme, že V. ročník konference MEDIACE 2019 bude stejně úspěšný jako ty předcházející a setkání v Olomouci přinese živou vědeckou debatu a příjemné zážitky.

Více informací a přihlášku naleznete na www.pf.upol.cz/mediace

mediace konference

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejoblíbenější články