Nejvyšší soud odmítl dovolání tří obchodníků s kokainem

Nejvyšší soud odmítl dovolání trojice pachatelů zapletených do mezinárodního obchodu s kokainem. Odpykají si tresty od tří do 12,5 let, zjistila ČTK z usnesení v soudní databázi.

Česká tisková kancelář
Foto: Redakce

Podle rozsudku drogu dováželi z Itálie a Nizozemska, v Česku ji poté naředili a prodávali konečným odběratelům.

Pachatelé opakovaně zpochybňovali tvrzení obžaloby, podle níž působili jako organizovaná skupina ve více státech, což je přitěžující okolnost. Nejvyšší soud ale správnost právní kvalifikace potvrdil.

"Nejednalo se tedy pouze o vztah mezi 'prodávajícím' a 'kupujícím', ale o sdružení osob, které kooperovaly při této činnosti ve smyslu zákonného znaku organizované skupiny působící ve více státech," stojí v usnesení. Soud rozhodl před časem bez veřejného jednání, nyní usnesení zpřístupnil na internetu.

Do mezinárodního obchodu byli zapleteni Jozef Kulíšek, Albánec Roland Keta a Zdeňka Drobčinská. Trojice obchod organizovala od podzimu 2011 do konce ledna 2012. Kokain převážela do České republiky Drobčinská. Naředěnou drogu prodávali dále, v jednom případě i policejnímu agentovi.

Nejvyšší trest 12,5 roku dostal Keta, Kulíšek si ve vězení odpyká 11 let. Drobčinská díky spolupráci s policií vyvázla s tříletým trestem. Čtyři roky si má odpykat poslední z obžalovaných Petr Skowron, který se podle soudu podílel na prodeji kokainu dalším odběratelům. Dovolání k Nejvyššímu soudu nepodal.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články