Přispěvky autora

ČlánkyPracovní právoJUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)12.11.2020

Pracovnělékařské služby – lékařské prohlídky a co dál?

Pracovnělékařské služby jsou jedním ze základních stavebních kamenů bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Zdraví při práci je obecně pojímáno jako nejvyšší stupeň tělesné, duševní a sociální pohody zaměstnanců[1], kterých jsou v České republice 4 miliony[2]. Zhruba 10 % z nich přitom pracuje ve významně rizikovém pracovním prostředí.[3]
ČlánkyTrestní právoJUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)06.08.2020

Hranice škody se v trestněprávních kauzách zvyšuje na dvojnásobek

Ve Sbírce zákonů právě vyšla novela trestního zákoníku, která mimo jiné zvyšuje hranice škody způsobené trestným činem, a to ve všech případech na dvojnásobek. Novela publikovaná pod č. 333/2020 Sb., reagující na růst minimální a průměrné mzdy, bude účinná od 1. října 2020.
ČlánkyPracovní právoMgr. Adéla FrenclováJUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)23.03.2020

Nabírání nových zaměstnanců v době koronavirové: Uzavření pracovní smlouvy a vstupní prohlídka

Současný stav nouze a situace kolem infekčního onemocnění COVID-19, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2, dělá většině zaměstnavatelů vrásky na čele, otevřeně se dokonce hovoří o propouštění v celé řadě hospodářských odvětví. Najdou se však i tací zaměstnavatelé, kteří nechtějí – nebo si dokonce nemohou dovolit – přerušit nábor nových zaměstnanců, ať už z jakéhokoli důvodu.
ČlánkyPracovní právoSprávní právoJUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)12.11.2019

Jak zvládnout kontrolu inspekce práce

V první polovině letošního roku provedly orgány inspekce práce u zaměstnavatelů 12 tisíc kontrol, zjistily 17 tisíc nedostatků a uložily více než 2 tisíce pokut v souhrnné výši téměř 186 milionů korun. Článek přináší zaměstnavatelům základní vhled do problematiky kontrol inspekce práce a tipy, jak návštěvu z inspektorátu úspěšně zvládnout.
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři