Přispěvky autora

JUDr. Ing. Martin Štikasoudní exekutor v Hradci Králové, člen Právní a legislativní komise Exekutorské komory ČRdoktorand na Katedře občanského práva Fakulty právnické ZČU v Plzni
ČlánkyProcesní právoJUDr. Ing. Martin Štika16.11.2020

Výkon rozhodnutí (exekuce) pohledem „lex COVID justice II“

Dne 13. 11. 2020 nabyl účinnosti zákon č. 460/2020 Sb., označovaný jako „lex COVID justice II“. Byl přijatý ve stavu legislativní nouze podle § 99 odst. 2 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Je novelou zákona č. 191/2020 o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2 na osoby účastnící se soudního řízení, poškozené, oběti trestných činů a právnické osoby a o změně insolvenčního zákona a exekučního řádu, tzv. „lex COVID justice I“.
ČlánkyObčanské právoJUDr. Ing. Martin Štika28.04.2020

Výkon rozhodnutí (exekuce) pohledem Lex Covid

Dne 24. 4. 2020 nabyl účinnosti zákon č. 191/2020 o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2 na osoby účastnící se soudního řízení, poškozené, oběti trestných činů a právnické osoby a o změně insolvenčního zákona a exekučního řádu, tzv. Lex Covid. Byl přijatý na pozadí zkráceného legislativního procesu ve vyhlášeném stavu legislativní nouze.
ČlánkyOstatníJUDr. Ing. Martin Štika30.12.2018

Jak ulevit soudům a přitom vyřídit mnoho pohledávek v krátkém čase?

Přirozenou ambicí úvah de lege ferenda jsou pokusy nastínit inovátorský pohled na možnosti úpravy rigidního charakteru nebo na dlouhodobě zavedené postupy. Důvody vyvolávající potřebu úvahy de lege ferenda jsou zejména uvědomění si nedostatečnosti dosavadní úpravy, poznatky odborníků získané aplikační praxí nebo pozitivní zkušenosti ze zahraniční či příbuzné právní úpravy.
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři