Právní poradna logo

Kratší pracovní doba zaměstnankyně pečující o dítě

Datum:03. 06. 2021 v 17:57
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 17:58
Zhlédnuto:765x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Jedna naše zaměstnankyně pečující o dítě do 15 let požádala ve smyslu ustanovení § 241 odst. 2 zákoníku práce o kratší úvazek. Zaměstnavatel s tím nemá problém, vyhoví jí. Ovšem nejsme si jisti, jak budeme postupovat v případě, že dotyčná po čase (např. po roce) by chtěla opět pracovat na stanovenou týdenní pracovní dobu? Budeme mít povinnost jí vyhovět? Dodatek k pracovní smlouvě o kratším úvazku bude uzavřen na neurčito.

Garantovaná odpověď
0

Právní úprava v ustanovení § 241 zákoníku práce (dále jen "ZP") navazuje na obecnou možnost odchýlit se o...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz