Právní poradna logo

Přidělování práce po skončení rodičovské dovolené

Datum:03. 06. 2021 v 14:57
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 14:58
Zhlédnuto:3763x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Zaměstnankyně čerpala postupně na dvě děti nejprve mateřskou a posléze rodičovskou dovolenou. Zanedlouho se nám má vrátit zpátky do práce, protože jí překážka v práci skončí. Jaké máme vůči ní coby zaměstnavatel povinnosti? Musíme jí přidělovat práci sjednanou v pracovní smlouvě, nebo platí, že po tak dlouhé době (více než 6 let) už jí nemusíme držet pracovní místo, můžeme jí nabídnout jakoukoliv jinou práci a když nepřijme, je nadbytečná a nedostane ani odstupné?

Garantovaná odpověď
0

Řada zaměstnavatelů (vedoucích zaměstnanců, personalistů...) zná pravidlo obsažené v ustanovení § 47 zákon...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz