Právní poradna logo

Rodné číslo v personální dokumentaci

Datum:03. 06. 2021 v 13:41
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 13:42
Zhlédnuto:510x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

V naší společnosti používáme rodná čísla našich zaměstnanců jak v personální dokumentaci, tak i v pracovních smlouvách - jeden z našich zaměstnanců nás kontaktoval s tím, že je to nadbytečné a že bychom rodné číslo na pracovní smlouvě uvádět neměli. Není v našem případě ale výjimka, když jsme povinni rodné číslo zaměstnanců uvádět v komunikaci s OSSZ a dalšími státními orgány?

Garantovaná odpověď
0

Podle čl. 5 odst. 1 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016, o ochraně fyzi...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz