Právní poradna logo

Svátek DPP či DPČ

Datum:12. 12. 2023 v 12:29
Poslední aktivita:13. 12. 2023 v 14:01
Zhlédnuto:772x
0

Dobrý den,

příliš si nejsem jistá, když dohodář nepracuje ve svátek, tak mu náleží odměna za svátek či nikoliv? Ještě bych pochopila, pokud je odměňován měsíční fixní odměnou, ale když je vyplácen od hodiny, jak to tedy je? Musí být zaplacený svátek každému dohodáři, i když v daném měsíci odpracoval třeba jen jednu hodinu mimo svátek? Pohoda mi automaticky dovolenou připisuje, ale jen u hodinovek, u měsíčních ne, ale firma si odměny za svátek nepočítá, jen je mají jako proplacený den.

Děkuji

Michaela

Předplacená odpověď
0

Jak vyplývá z ustanovení § 138 zákoníku práce po novele s účinností od 1. 10. 2023, také na zaměstnance ko...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (1)

0

Moc děkuji!

Odpovědět na dotaz