Právní poradna logo

Zaúčtování přijatého účelového finančního daru poskytnutého na pořízení dlouhodobého majetku

Datum:25. 08. 2021 v 09:02
Poslední aktivita:25. 08. 2021 v 09:06
Zhlédnuto:824x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Účetní jednotka může obdržet účelový finanční dar na pořízení dlouhodobého majetku.

Jak o tomto daru účtuje? Jak stanoví pořizovací cenu tohoto majetku? Jak tuto situaci řeší zákon o daních z příjmů, tzn. je tento dar zdaněn daní z příjmů právnických osob, a jak se stanoví vstupní cena majetku pro účely uplatnění daňových odpisů?

Garantovaná odpověď
0

Odpověď v účetních předpisech

Podle § 25 vyhlášky č. 500/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů (dá...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz