Právní poradna logo

Nemoc zaměstnance a výpověď pro porušení "pracovní kázně"

Datum:03. 06. 2021 v 14:29
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 14:30
Zhlédnuto:1594x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Zaměstnanec porušil závažně povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci ("pracovní kázeň"). V době rozhodování zaměstnavatele, jestli na takové protiprávní jednání zaměstnance reagovat rozvázáním pracovního poměru výpovědí, zaměstnanec onemocněl. Ovlivňuje to nějak možnost zaměstnavatele přistoupit k výpovědi z pracovního poměru?

Garantovaná odpověď
0

V obecné rovině platí dle ustanovení § 53 zákoníku práce, že dočasná pracovní neschopnost zaměstnance je o...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz