Právní poradna logo

Opakovaná nemoc a zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Datum:03. 06. 2021 v 15:28
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 15:29
Zhlédnuto:1092x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Zaměstnanec ve zkušební době onemocněl. Po 14 dnech této dočasné pracovní neschopnosti jsme s ním chtěli pracovní poměr rozvázat, a to zrušením ve zkušební době dle ustanovení § 66 zákoníku práce. Než jsme ale přistoupili k písemnému vyhotovení tohoto zrušení, došlo od zaměstnance oznámení o ukončení této dočasné pracovní neschopnosti a záhy nová neschopenka od následujícího dne. Znamená to, že musíme opět čekat 2 týdny z nové nemoci a teprve poté můžeme zrušit pracovní poměr?

Garantovaná odpověď
0

Dle ustanovení § 66 odst. 1 zákoníku práce platí, že zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní ...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz