Právní poradna logo

Osobní ochranný pracovní prostředek až po uplynutí zkušební doby

Datum:03. 06. 2021 v 14:38
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 14:39
Zhlédnuto:4545x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Zaměstnanci u nás vykonávají práce, se kterými zákoník práce a prováděcí právní předpis spojují povinnost zaměstnavatele poskytnout jim osobní ochranné pracovní prostředky. Stává se nám nicméně, že zaměstnanec zruší pracovní poměr ve zkušební době, osobní ochranný pracovní prostředek používá tedy jen po velmi krátkou dobu, a protože některé z těchto věcí už nelze použít dalším zaměstnancem, vznikají nám zbytečné náklady.

Lze třeba vnitřním předpisem nastavit pravidlo, že osobní ochranné pracovní prostředky se zaměstnancům poskytují až po uplynutí zkušební doby, kdy se pracovní poměr již stabilizoval?

Garantovaná odpověď
0

Osobní ochranné pracovní prostředky definuje zákoník práce ve svém ustanovení § 104 odst. 1 jako ochranné ...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz