Právní poradna logo

Pozdní příchod na trénink.

Datum:17. 12. 2022 v 22:23
Poslední aktivita:24. 01. 2023 v 09:53
Zhlédnuto:4220x
0

Dobrý den,

prosím o posouzení níže popisované situace, zda je v souladu se zákonem. Osmileté dítě dorazilo na trénink o 5 minut později. Vstupní dveře do tělocvičny byly zavřené, proto na ně zaklepalo. Po chvíli dorazil trenér a dítěti oznámil, že nestihlo začátek tréninku, proto nebude do budovy vpuštěno. Dítě poté čekalo před tělocvičnou v teplotě asi -5°C asi hodinu, než si ho vyzvedl rodič.

Rodiče podepsali souhlas, že dítě přichází a odchází samo. Je příchod o 5 minut později adekvátním důvodem pro vyloučení z tréninku a odepření vstupu do budovy? Dítě mělo zbývajících 55 minut zaplaceno.

Děkuji za radu.

Odpovědi (2)

0

Dobrý den,

jestliže by neexistovaly bližší podmínky upravující vztah mezi oprávněným (objednatelem) a poskytovatelem (tj. mezi dítětem a provozovatelem kroužku), pak je nutné vzít zřetel na to, že i dítě má povinnost součinnosti při plnění smlouvy - tj. dostavit se včas (a být kupř. řádně vybaveno, připraveno); nedostatek součinnost může implikovat právo odepřít plnění ze strany provozovatele kroužku. Bude velmi záležet na tom, co všechno pozdní příchod fakticky představuje (dítě se musí převléknout? připravit na výkon? byl bych chod kroužkupozdním příchodem dítěte vážně narušen? je tak postupováno vždy, nebo odepření proběhlo jen v tomto případě?). Jiným aspektem by byla omluvitelnost pozdního příchodu. A dalším pak právo na vrácení kupř. finančního plnění za takto "zmeškanou" lekci. Chování trenéra však nelze upřít jistý výchovný aspekt (chodit se má včas, což je imperativ obsažený též v dobrých mravech). S pozdravem, MATOUŠEK a SELUCKÁ, advokátní kancelář s.r.o.

LM
0

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ale bohužel, tuto věc nelze bez bližšího detailu a okolností právně relevantně posoudit. Rozhodující je určitě smlouva, obchodní podmínky či jiné podmínky, ke kterým rodiče přistoupili při registraci na tréninky.

Obecně to lze hodnotit jako postup nebo spíše pravidlo, které by nemělo obstát, a to i kdyby bylo ujednáno ve smlouvě, natož pokud by bylo v obchodních podmínkách či jiných výše uvedených podmínkách. K definitívnímu závěru je ale nutné případně zkoumat veškeré okolnosti případu a smluvní dokumentaci.

S pozdravem,

PEYTON legal advokátní kancelář s.r.o.

Odpovědět na dotaz