Právní poradna logo

Účtování a vykazování věcných břemen (práv)

Datum:03. 06. 2021 v 15:09
Poslední aktivita:03. 06. 2021 v 15:10
Zhlédnuto:903x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Jak účetní jednotka v pozici oprávněného nebo povinného účtuje a vykazuje věcná břemena?

Podle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, patří věcná břemena mezi věcná práva, nemovité věci. Věcná břemena se u oprávněné účetní jednotky vykazují a účtuje se o nich dle záměru účetní jednotky.

Garantovaná odpověď
0

Odpověď v účetních předpisech

Podle § 7 odst. 6 písm. c) vyhlášky č. 500/2002 Sb. ...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz