Právní poradna logo

Vrácené zboží

Datum:04. 06. 2021 v 10:16
Poslední aktivita:04. 06. 2021 v 12:01
Zhlédnuto:2423x
1

Časté dotazy našich uživatelů:

Jsme výrobní společnost, plátce DPH. V květnu jsme odebrali materiál od našeho dodavatele v České republice a uplatnili jsme v daňovém přiznání nárok na odpočet daně. V průběhu července jsme ale zjistili, že část materiálu byla dodána v horší kvalitě. Z tohoto důvodu jsme vstoupili do jednání s naším dodavatelem a bylo dohodnuto, že tuto část materiálu vrátíme a dodavatel nám vrátí uhrazenou částku. Materiál jsme vrátili 31. července 2021, opravný daňový doklad (dobropis), který byl vystaven dodavatelem 5. srpna, jsme obdrželi poštou až 15. srpna. Nevíme, zda jsme povinni zohlednit daňový dobropis již v daňovém přiznání za červenec nebo zda ho máme uvést až do daňového přiznání za srpen. Můžete nám poradit?

Garantovaná odpověď
1

Podle § 42 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty (dále též „ZDPH“) opraví plátce základ daně p...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz