Vyhláška o energetických specialistech

Dne 10. 1. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 4/2020 Sb. vyhláška o energetických specialistech.

Mgr.  Martin Glogar

Mgr. Martin Glogar

právník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.

Mgr. Martin Glogar

právník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.

Ta je Ministerstvem průmyslu a obchodu vydávána v návaznosti na novelu zákona o hospodaření energií publikovanou ve shodné částce Sbírky zákonů pod č. 3/2020 Sb.

V podrobnostech stanovuje obsah a rozsah odborné zkoušky pro udělení oprávnění energetického specialisty, obsah a rozsah průběžného vzdělávání energetických specialistů, pravidla pro jmenování a jednání zkušební komise a odborné komise pro výběr vzdělávacích akcí zařazených do průběžného vzdělávání, pravidla pro výběr vzdělávacích akcí a počet kreditů potřebných k úspěšnému absolvování průběžného vzdělávání. Přidává rovněž úpravu rozsahu údajů předávaných energetickým specialistou do evidence ministerstva o provedených činnostech energetických specialistů, doplňuje také formulář žádosti o udělení oprávnění k výkonu činnosti energetického specialisty, a to jak pro fyzickou osobu, tak pro osobu právnickou.

Své účinnosti vyhláška nabyla shodně, jako zmíněná novela zákona o hospodaření energií, na níž navazuje, tedy dnem 25. 1. 2020. Současně ruší vyhlášku č. 118/2013 Sb., o energetických specialistech, a to včetně její novely.

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejčtenější články