Novinky

Tisíce polských soudců a prokurátorů žádají dodržování unijního práva
Evropská unie Polsko dodržování unijní právo

Tisíce polských soudců a prokurátorů žádají dodržování unijního práva

Na 3500 polských soudců a prokurátorů podepsalo výzvu, ve které žádají polské úřady, aby se řídily nedávným rozhodnutím Soudního dvora EU a zastavily činnost sporné disciplinární komory polského nejvyššího soudu. Unijní soud v polovině července shledal, že disciplinární režim polských soudců je v rozporu s právem Evropské unie. S odkazem na polský server OKO.press o tom dnes informoval EUobserver.

ČTK
Sněmovna prodloužila otcovskou dovolenou, zachovala dětské skupiny
otcovská dovolená novela

Sněmovna prodloužila otcovskou dovolenou, zachovala dětské skupiny

Sněmovna včera zmírnila podmínky nároku na ošetřovatelské volno a prodloužila otcovskou dovolenou z jednoho na dva týdny. Zachovala také dětské skupiny, které v minulosti vznikaly v reakci na nedostatek míst v mateřských školách. Předlohy nyní dostanou k posouzení senátoři. Poslanci naopak nedokončili schvalování zvýšení odměn pěstounů a příspěvků na děti takzvaným klokánkům a po sporech ani zpřísnění podmínek pro výplatu dávek v hmotné nouzi, jak je prosazuje opoziční hnutí SPD.

ČTK

Judikatura

Změny v legislativě

Novela nařízení o použití peněžních prostředků Státního fondu podpory investic formou dotace a úvěru na obnovu obydlí postiženého živelní pohromou

Novela nařízení o použití peněžních prostředků Státního fondu podpory investic formou dotace a úvěru na obnovu obydlí postiženého živelní pohromou

Dne 21. 7. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 276/2021 Sb. nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 257/2021 Sb., o použití peněžních prostředků Státního fondu podpory investic formou dotace a úvěru na obnovu obydlí postiženého živelní pohromou dne 24. června 2021, ve znění nařízení vlády č. 262/2021 Sb.

Nařízení o provedení zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost

Nařízení o provedení zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost

Dne 2. 7. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 255/2021 Sb. nařízení vlády o provedení zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky.

Mediální partneři

Forum24 - mediální partner
EchoMedia - mediální partner

Elektronický časopis

Přihlaste se k odběru ještě dnes!
Pravni prostor elektronický časopis| www.pravniprostor.cz newsletter

Názory

Pověry v právu
Tomáš Lichovník

Pověry v právu

Tak si kolikrát říkám, je to nějaká pověra či co? Že čím je žaloba delší, tím je lepší. Že čím je advokát „ostřejší“, tím je u soudu úspěšnější. Opak bývá pravdou. Přesto oba přístupy přetrvávají, a to často v neprospěch klientů.

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu