Právní poradna logo

DPH - kurz při odpočtu zálohy u tuzemského dodavatele v EUR

Datum:14. 02. 2023 v 11:47
Poslední aktivita:17. 02. 2023 v 08:42
Zhlédnuto:2692x
0

Dobrý den,

potřebovala bych prosím poradit z oblasti DPH, a to jaký kurz použiji při vyúčtování dodání zboží v rámci tuzemska, kdy je zde uvedeno české DPH, ale faktura je v cizí měně. Český dodavatel nám vystaví zálohovou fakturu v EUR a po jejím zaplacení vystaví daňový doklad o přijaté platbě s kurzem např. 24,35.

Při dodání zboží zašle vyúčtovací fakturu v cizí měně s kurzem např. 24,8, kde na dokladu je odečtená záloha. Někdy jdou částky na vyúčtovací faktuře do 0 EUR, jindy zbývá doplatek. Jaký kurz má být prosím použit při odečtu zálohy/daňového dokladu k přijaté platbě? Kurz vyúčtovací faktury (tj. 24,8), nebo kurz zálohy/daňového dokladu k přijaté platbě (24,35)? Chová se použití kurzu jinak, když jde faktura „do nuly“ nebo zbývá doplatek k úhradě?

Samozřejmě se řídím tím, co vidím na faktuře u dodavatele, aby mi seděla částka DPH, ale dodavatel jednou použije k odečtu záloh kurz finální faktury, jindy zase kurz z daňového dokladu k přijaté platbě, tak jsem z toho zmatená, co má být správně.

Prosím o radu, jaký kurz by správně měl být při vyúčtovací faktuře použit?

Předem moc děkuji za radu.

Katka K.

Předplacená odpověď
0

Zákon o DPH pamatuje na řešení problému, který uvádíte, a to v § 37a - Základ daně a výše daně při uskuteč...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz