Právní poradna logo

Je činnost jednatele pro s.r.o. předmětem DPH?

Datum:18. 02. 2022 v 18:19
Poslední aktivita:18. 02. 2022 v 18:26
Zhlédnuto:974x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Pan „Novák“ podniká jako OSVČ a je plátcem DPH. Nyní se stal jednatelem s.r.o. Jelikož sídlo dotyčné firmy je poměrně daleko od bydliště „pana Nováka“, bude využívat k dopravě vlastní firemní automobil, u kterého si coby plátce nárokoval plný odpočet DPH. Aby nemusel snižovat (upravovat) tento odpočet daně, rád by za výkon své činnosti jednatele fakturoval společnosti s r. o. „poskytnutí služby“ včetně DPH, je to možné?

Garantovaná odpověď
0

Do března 2019 byla v § 5 odst. 2 zákoně č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších př...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz