Právní poradna logo

Je vydání TP nezbytnou podmínkou pro zařazení automobilu do majetku a zahájení jeho odpisování?

Datum:03. 03. 2022 v 11:37
Poslední aktivita:09. 03. 2022 v 11:08
Zhlédnuto:1343x
0

Dne 22. prosince 2018 jsme pořídili osobní automobil, který jsme na firmu převezli s "převozní značkou". Ten samý den jsme tento automobil zařadili do majetku, provedli jeho pojištění (na VIN) a začali jej používat. Jeho používání dokládáme knihou jízd. Následující rok 10. ledna 2019 jsme automobil registrovali a dostali SPZ. Při kontrole nám FÚ nechce uznat daňové odpisy za r. 2018 s odvoláním na § 26 odst. 5 (odpisování lze zahájit po uvedení pořizované věci do stavu způsobilého obvyklému užívání, kterým se rozumí dokončení věci a splnění technických funkcí a povinností stanovených zvláštními právními předpisy pro užívání) s tím, že auto musí mít SPZ. Je postup FÚ správný?

Garantovaná odpověď
0

Podle § 26 odst. 5 ZDP lze odpisování zahájit po uvedení pořizované věci do stavu způsobilého obvyklému už...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz