Právní poradna logo

Lze dohodu o provedení práce uzavírat opakovaně?

Datum:24. 05. 2024 v 13:59
Poslední aktivita:28. 05. 2024 v 14:12
Zhlédnuto:280x
0

Je možné uzavřít dohodou na provedení práce např. jeden měsíc na dobu 20 kalendářních dnů, následující měsíc na dobu 15 kalendářních dnů. Lze takto opakovaně se stejným pracovníkem uzavírat DPP?

Odpovědi (1)

0

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, na který níže zasíláme odpověď.

Dohody o provedení práce je možné se stejným zaměstnancem uzavírat opakovaně, avšak i v takovém případě musí být dodržen limit 300 hodin / kalendářní rok.

V této souvislosti dále připomínáme, že do rozsahu práce se nezapočítávají doby uvedené v ust. § 348 odst. 1 zákoníku práce, jako je např. doba dovolené, doba, kdy si zaměstnanec vybírá náhradní volno za práci přesčas nebo za práci ve svátek apod.

V případě jakýchkoli dalších dotazů, či potřeby pomoci v oblasti pracovního práva, se neváhejte na náš pracovněprávní tým kdykoli obrátit.

S pozdravem

Mgr. Kateřina Lansdorfová

Advokátka

lansdorfova@plegal.cz

PEYTON legal

Odpovědět na dotaz