Právní poradna logo

Oprava po uplynutí 3leté lhůty

Datum:04. 06. 2021 v 10:26
Poslední aktivita:04. 06. 2021 v 10:27
Zhlédnuto:843x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

V lednu 2018 jsme dodali našemu zákazníkovi, plátci DPH, zakázkově vyrobenou technologii. Ve smlouvě o dílo bylo ujednáno, že fakturace celého díla proběhne k datu předání celkového díla. Se zákazníkem byla sjednána záruční lhůta 5 let. Od roku 2018 byla technologie poruchová, takže jsme ji museli u zákazníka často opravovat. V březnu 2021 se na nás zástupce zákazníka obrátil, že chce poruchovou technologii vrátit. Nakonec se nám podařilo domluvit, že technologie u zákazníka zůstane a my mu poskytneme slevu z původní ceny. Generální ředitel přišel za paní účetní a požaduje z tohoto důvodu vystavit opravný daňový doklad na částku 1 000 000 Kč bez DPH. Paní účetní opravný daňový doklad vystavila na celkovou částku - 1 210 000 Kč (základ DPH -1 000 000 Kč, DPH -210 000 Kč). Tento doklad byl ale zákazníkem vrácen s tím, že opravu základu daně již nelze provést. Má zákazník pravdu?

Garantovaná odpověď
0

Podle § 42 odst. 8 ZDPH nelze opravu základu daně provést po uplynutí 3 let od konce zdaňovacího období, ...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz