Právní poradna logo

Pořízení a dodání použitého zboží z/do EU a DPH

Datum:11. 10. 2022 v 14:35
Poslední aktivita:26. 10. 2022 v 09:34
Zhlédnuto:1493x
0

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s problematikou DPH - máme firmu, která obchoduje s použitým zbožím (zejména telefony) dle § 90 zákona o DPH.

Firma začala pořizovat použité zboží také od osob povinných k dani - plátců DPH z jiných členských států EU. Chci se zeptat, zda toto pořízení zboží my uvádíme někde do DPH a musíme uplatnit systém reverse charge (domnívám se, že bychom neměli, jelikož u použitého zboží není nárok na odpočet DPH)...ale nejsem si tím jistá.

A dále, když použité zboží prodáváme do EU osobě povinné k dani - též plátci DPH, zda se toto plnění vykazuje v přiznání k DPH a do souhrnného hlášení? Tady se zase domnívám, že by mělo jít jen do ř. 26, ale do souhrnného hlášení nikoliv...

Předem Vám moc děkuji za odpověď.

S pozdravem

Petra Bednaříková

Garantovaná odpověď
0

Předmětem daně z přidané hodnoty (dále jen „DPH“) je ve smyslu § 2 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidan...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz