Právní poradna logo

Spor o vlastnictví domény - WIPO - jak se odvolat?

Datum:06. 06. 2024 v 14:57
Poslední aktivita:13. 06. 2024 v 10:49
Zhlédnuto:288x
0

Dobrý den,

byla proti mně vznesena žaloba ohledně vlastnictví mé domény (končí na .org), kterou jsem legálně koupil na internetu přes CZ poskytovatele - forpsi.

Chtěl bych vědět, na koho se mám prosím obrátit při žalobě, která byla/je proti mně vedena z evropské agentury (WIPO). Sídlí ve Švýcarsku, ale neposkytla mi ani možnost na spravedlivý proces, a tudíž byla porušena má základní práva na spravedlivý proces jako člena EU. Dokumenty nebyly poskytnuty ani v mém rodném jazyce a bylo to kompletně ignorováno. Rozsudek je zavádějící a nebral vůbec v patrnost mou argumentaci.

Musím se odvolat do 14. 6. 2024, jinak ztratím právo na danou doménu.

Obecně způsob jednání WIPO je z mého pohledu až nezákonný - obecně sdílejí vaše bydliště, telefonní číslo mimo EU, nerespektují jazyk majitele domény, o arbitrovi a jeho "neutralitě" mám své pochyby, mají sídlo mimo EU a snaží se tím vyhnout evropskému právu atd.

Akceptovaná odpověď
0

Dobrý den,

úvodem si dovoluji avizovat, že Vás dotaz byl položen velmi obecně, pro zodpovězení Vašeh...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte
 
OdpovědělJiří Matzner10. 06. 2024 v 14:01
DJ
David Jaros

dobrý den, prvně děkuji za informaci a odpověď. Nevíte tedy, jaký advokát se na toto specializuje a řekněme hrubým odhadem kolik by stálo takové odvolání? Děkuji za radu.

0

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz