Právní poradna logo

Úprava odpočtu u pronajaté budovy (přiznání 12/2021)

Datum:22. 09. 2021 v 06:21
Poslední aktivita:22. 09. 2021 v 06:32
Zhlédnuto:616x
0

Časté dotazy našich uživatelů:

Jsme plátci DPH. V roce 2019 jsme pořídili novou administrativní budovu za 24 200 000 Kč (základ daně 20 000 000 Kč, DPH 21 % 4 200 000 Kč), ve které sídlí ředitelství naší společnosti. Protože jsme počítali, že budeme budovu používat výhradně k naší ekonomické činnosti (poskytování IT služeb), uplatnili jsme při jejím pořízení plný nárok na odpočet DPH. V letošním roce jsme začali nevyužité kanceláře pronajímat několika podnikatelům, z toho část jsou neplátci DPH. Plátcům DPH zatěžujeme nájem daní, neplátcům ho fakturujeme bez daně. Za kalendářní rok 2021 nám vyšel koeficient spočítaný podle § 76 ZDPH ve výši 82 %. Aktuálně nás v rámci místního šetření správce daně upozornil, že naše daňové přiznání za prosinec je zpracováno špatně, neboť jsme neprovedli úpravu odpočtu daně u administrativní budovy. Opravdu jsme udělali chybu? Nechápeme, proč bychom měli část odpočtu daně státu vracet?

Garantovaná odpověď
0

Správce daně má v tomto případě pravdu. Podle § 78 ZDPH podléhá uplatněný odpočet daně u pořízeného dlouh...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz