Právní poradna logo

Výpověď ze strany zaměstnance - nemocenská

Datum:14. 11. 2023 v 19:47
Poslední aktivita:15. 11. 2023 v 08:26
Zhlédnuto:223x
0

Dobrý den,

zaměstnanec podal výpověď z jeho strany bez uvedeni důvodu. Výpověď zaměstnavatel přijal, ale po 3 týdnech výpovědní doby nastoupil zaměstnanec na nemocenskou, na které je doposud. Nicméně je možné, že nemocenská bude ukončena poslední den výpovědní lhůty. Jak je to, prosím, v tomto případě s prodloužením výpovědní lhůty? 

Děkuji.

Odpovědi (1)

0

Vážená paní Ligarková,

děkuji za Váš dotaz. V případě, kdy dal výpověď sám zaměstnanec, se výpovědní doba o dobu trvání dočasné pracovní neschopnosti nijak neprodlužuje, a to bez ohledu na skutečnost, kdy DPN skončí.

Ustanovení § 53 odst. 2 zákoníku práce, které prodlužování výpovědní doby upravuje, se týká pouze situací, kdy podal výpověď zaměstnavatel.

S pozdravem

JUDr. Bc. Klára Rücklová, advokátka

Odpovědět na dotaz