Právní poradna logo

Zabrání psa - občanskoprávní řízení, postup

Datum:19. 02. 2024 v 17:33
Poslední aktivita:04. 03. 2024 v 12:46
Zhlédnuto:381x
0

Dobrý den,

právě jsem četla Váš článek o odpovědnosti majitele psa. V mém případě jde o přestupek řešený pokutou. Pes utekl, lehce kousl paní do ruky, nic závažného. Mám ho 2 roky, byl týraný, odvedla jsem s ním kus práce. Problém je v tom, že již v minulosti párkrát utekl, ale bez žádných incidentů se vždy během chvíle vrátil domů. Policie MP Brno, provedla agresivní zátah bez žádných dokumentů a se zbraněmi mě donutili psa léčkou uspat a odvézt do útulku...(jde o středoasiata silně bitého). Odmítli mi dát kopii mé výpovědi, podarovali směšným dokumentem o zabrání VĚCI! Obč. řízení již proběhlo, vyřešeno pokutou. Pes je ale stále v útulku a policie odmítá cokoliv mi sdělit. Můžete mi, prosím, poradit, jak dál postupovat? Moc Vám děkuji, s pozdravem....

Odpovědi (1)

0

Dobrý den,

ve Vašem případě bude pravděpodobně nejlepší jít cestou stížnosti na postup policejního orgánu. Stížnost představuje nejjednodušší prostředek, jak se v daném případě domoci nápravy nebo alespoň reakce od policejního orgánu. Jedná se o základní prostředek ochrany proti postupu policejního orgánu, který není právně náročný a jste ho proto schopna podat sama bez odborné právní pomoci, avšak pokud byste chtěla mít jistotu, je možné se i pro její sepsání obrátit na advokáta, což ale může celý proces jejího sepsání protáhnout.

Stížnost nemá předepsané zákonné formální náležitosti, důležité je v ní uvést co nejpřesnější popis události a co požadujete. Stížnost adresujte vedení policejního útvaru, na jehož postup si stěžujete, ve Vašem případě vedení městské policie Brno. Vedení policejního útvaru má povinnost Vaši stížnost prošetřit. Na závěr stížnosti požádejte o vyrozumění o způsobu vyřízení stížnosti, vedení policie by Vás pak mělo informovat do 30, případně nejpozději do 60 dnů od obdržení stížnosti.

V případě, že s vyřízením stížnosti nebudete spokojena a nedosáhnete s ní požadovaného, doporučujeme se obrátit na advokáta, který Vám připraví žalobu proti nezákonnému zásahu do Vašich práv, popř. zvolí vhodnější postup po prostudování všech dostupných konkrétních informací Vašeho případu.

Odpovědět na dotaz