Právní poradna logo

Změna smluvní strany na uzavřené budoucí směnné smlouvě

Datum:08. 12. 2021 v 16:11
Poslední aktivita:16. 12. 2021 v 14:30
Zhlédnuto:1790x
0

Dobrý den, jme obec a máme uzavřenou Smlouvu o budoucí smlouvě směnné pozemků, druhá smluvní strana této směnné smlouvy nám oznámila, že majetek včetně předmětných směňovaných pozemků převede na jinou společnost. Uzavření této smlouvy samozřejmě předcházelo zveřejnění dle § 39 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích a schválení zastupitelstvem města. Je nutné v případě změny smluvní strany opětovně zveřejnit záměr směny a schválit novou smluvní stranu v zastupitelstvu města nebo je možné při uzavírání vlastní směnné smlouvy v budoucnu tuto skutečnost změny jedné ze smluvních stran pouze popsat ve smlouvě? Děkuji Jana

Garantovaná odpověď
0

Dobrý den, ustanovení § 38 zákona č. 128/2000 Sb., zákona o obcích, sice nestanovuje, že se musí patřičný...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (1)

0

Dobrý den, ustanovení § 38 zákona č. 128/2000 Sb., zákona o obcích, sice nestanovuje, že se musí patřičným způsobem zveřejňovat i změny ve smlouvách, ale Nejvyšší soud dovodil, že „záměr změny smlouvy musí být zveřejněn vždy, má-li dojít ke změně podstatných prvků právního vztahu…“ Do těchto podstatných prvků právního vztahu se jednoznačně počítá změna smluvní strany. To znamená, že je tedy nutné opětovně zveřejnit záměr směny s novými platnými údaji.

Odpovědět na dotaz