Nové usnesení o přijetí krizového opatření týkajícího se zákazů a omezení hromadných akcí, sportovišť, provozoven stravovacích služeb, maloobchodního prodeje, služeb a dalších provozů

Dne 7. 12. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 511/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky v rámci opatření realizovaných v období nouzového stavu prodlouženého usnesením vlády publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 471/2020 Sb. do (prozatím) 12. 12. 2020 s účinností od 9. 12. 2020 do (prozatím) 12. 12. 2020 včetně opětovně nově formulovala krizová opatření týkající se zákazů a omezení hromadných akcí a fungování sportovišť, provozoven stravovacích služeb, nákupních center, venkovních trhů a tržišť, provozoven maloobchodního prodeje a prodeje a poskytování služeb, ale i mnoha dalších provozů. Po určitém rozvolnění z minulého týdne přitom přistupuje k některým korekcím směřujícím v příslušných ohledech opět k jistému zpřísnění. 

Usnesení nahrazuje dosavadní usnesení publikované ve Sbírce zákonů pod č. 498/2020 Sb., jež popsané zákazy a omezení upravovalo doposud. Od 9. 12. 2020 pak bude do (prozatím) 12. 12. 2020 včetně v tomto směru účinné právě publikované usnesení.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři