Novela vyhlášky o ochraně pokusných zvířat

Dne 8. 4. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 158/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 419/2012 Sb., o ochraně pokusných zvířat, ve znění vyhlášky č. 299/2014 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dle Ministerstva zemědělství bylo cílem této novely o více než desítce změnových bodů promítnout do novelizované vyhlášky změny, jež navazují na novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 501/2020 Sb. 

Konkrétně má jít například o upřesnění seznamu údajů předkládaných posuzovatelům v rámci správního řízení o udělení oprávnění k chovu pokusných zvířat, oprávnění k dodávce pokusných zvířat nebo oprávnění k používání pokusných zvířat či o upřesnění obsahu písemného posudku posuzovatelů. Deklarovaným záměrem přitom bylo především odstranit aplikační nedostatky spojené s dosavadní právní úpravou, zvýšit její srozumitelnost a zajistit soulad formulací uvedených ve vyhlášce s tím, jak jsou požadavky kladené na dokumentaci vedenou v chovných, dodavatelských a uživatelských zařízeních upraveny v zákoně na ochranu zvířat.

Vyhláška své účinnosti nabyla dnem 15. 4. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Novela zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Dne 30. 4. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 183/2021 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 438/2020 Sb., o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii a o změně zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu