Aktuální judikatura k náhradě škody

Webinář o aktuální judikatuře Nejvyššího soudu týkající se náhrady škody.

Právnická fakulta Univerzity Palackého - přednáška, seminář
Foto: Redakce

Cílem webináře je seznámit odbornou veřejnost s aktuálními problémy náhrady škody. Nejvyšší soud se již začíná vyjadřovat k novému OZ; bude představena také judikatura k rozhodnutím Nejvyššího soudu publikovaným za rok 2020 a 2021.

Termín: 21. dubna 2022 (od 9:00 do 12:30 hod)

Webinář se zaměří na porušení zákona, smluvní odpovědnost, provozní odpovědnost, příčinnou souvislost, marně vynaložené náklady, náhradu nemajetkové újmy, odškodnění sekundárních obětí, odpovědnost za pomocníka. Webinář je určen pro soudce, státní zástupce, advokáty, podnikové právníky.

Přednášející: doc. JUDr. Filip Melzer, LL.M. Ph.D., docent na katedře soukromého práva a civilního procesu PF UP, předseda České a slovenské společnosti pro deliktní právo a příbuzné obory, člen pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády (v letech 2007-2012 byl  členem kodifikační komise Ministerstva spravedlnosti pro přípravu nového občanského zákoníku),  člen Komise pro rekodifikaci soukromého práva na Slovensku,  advokát ČAK,  lektor Justiční akademie ČR, spoluautor Velkého akademického komentáře k občanskému zákoníku, v současné době připravuje jako hlavní redaktor a spoluautor velký komentář k novému občanskému zákoníku

Informace o semináři a registrace zde.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články