Dražba jako způsob kontraktace

Dražba mimo exekuci je v českém právu sice dlouho známý, avšak podceňovaný institut. Až do přijetí NOZ ji občanský zákoník nijak nereglementoval a samotný NOZ zahrnuje o dražbě v § 1771 toliko dvě věty. V souvislosti s nezměněným zákonem č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, tak vzniká více otázek

Dražba mimo exekuci je v českém právu sice dlouho známý, avšak podceňovaný institut. Až do přijetí NOZ ji občanský zákoník nijak nereglementoval a samotný NOZ zahrnuje o dražbě v § 1771 toliko dvě věty. V souvislosti s nezměněným zákonem
č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, tak vzniká více otázek než odpovědí. Jednou
 z cest k jejich řešení je komparace – v čase (s bývalými úpravami na území České republiky) a v prostoru (minimálně s některými úpravami evropskými). Referát bude zahrnovat již v jiném čase či jiném prostoru objevená relevantní řešení a nastolí hypotézy různých výkladových řešení, včetně důvodů, které pro jejich přijetí hovoří.

Přednáší: JUDr. Adam Rakovský

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu