Insolvence seminář webinář

Insolvenční a trestněprávní aspekty správy majetku územně správních celků

Webinář na téma Insolvenční a trestněprávní aspekty správy majetku územně správních celků

Insolvence seminář webinář

Obsah webináře:

I. Základy insolvenčního práva pro ÚSC (Mgr. Ing. Klára Vítková)

V rámci tohoto bodu získají účastníci základní orientaci v insolvenční oblasti. Kromě osvojení si práce se základními pojmy a zdroji (např. práce s insolvenčním rejstříkem) bude pozornost věnována insolvenčním souvislostem do praktické správy majetku ÚSC. Pozornost tak bude věnována mj. tomu, jakým způsobem by měl ÚSC reagovat na zjištění, že jeho dlužník/věřitel se ocitl v úpadku či v evidenci insolvenčního rejstříku.

II. Trestněprávní aspekty správy majetku ÚSC (JUDr. Martin Richter, Ph.D.)

Tento blok představí účastníkům základní principy a pravidla trestněprávního posuzování jednání ve veřejné správě v České republice. Budou představena témata střetu politiky a řádné správy veřejných věcí s přezkumem orgány činnými v trestním řízení, pravidla posuzování rozložení odpovědnosti v komplikovaných rozhodovacích procesech veřejné správy, odpovědi na otázky ohledně posuzování vzniku škody na veřejném majetku a bohatá judikatura vážící se k posuzování trestní odpovědnosti ve veřejné správě.

Termín webináře: 13.5.2021, 9.00 - 16.00, ONLINE

Registrace: ZDEHodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu