Jak uzavírat obchodní smlouvy a smluvně se zabezpečit proti obchodním rizikům

Seminář je určen pro všechny, kteří přicházejí do styku s obchodními smlouvami, uzavírají je nebo připravují, zejména pro podnikové právníky, pracovníky obchodních a právních oddělení, samostatné podnikatele, ale i advokáty, advokátní koncipienty i notáře, jakož i pro pracovníky veřejných institucí

Seminář je určen pro všechny, kteří přicházejí do styku s obchodními smlouvami, uzavírají je nebo připravují, zejména pro podnikové právníky, pracovníky obchodních a právních oddělení, samostatné podnikatele, ale i advokáty, advokátní koncipienty i notáře, jakož i pro pracovníky veřejných institucí zabývajícími se smluvními obchodními vztahy.

Seminář není koncipován jen jako klasické seznámení se s právní úpravou v obvyklé struktuře. Jde spíše o prakticky zaměřené setkání zacílené na otázku „Jak v maximální míře využít možností nové právní úpravy (v kontextu judikatury) pro vytvoření a optimalizaci obchodní smlouvy, která bude efektivně řešit rizika dané transakce a zároveň maximalizovat výhody pro danou smluvní stranu“. Cílem je průřezový, funkční pohled na jednotlivé instituty závazkového práva a jejich komplexní uchopení nikoliv dle struktury právního předpisu, ale dle struktury reálných transakčních problémů. Cílem je naučit se efektivněji využívat možnosti právní úpravy co se týče smluvních sankcí, rozšíření a naopak omezení odpovědnosti, prevence problémů, přípravy potenciálních únikových cest, minimalizace kontraktačních chyb a využívání vhodných smluvních konstrukcí, jak dosáhnout výhod co nejpřijatelnější cestou. 


Účastníci obdrží osvědčení o absolvování semináře.

Lektoři: JUDr. Ing. Josef ŠILHÁN, Ph.D., odborný asistent katedry obchodního práva PrF MU

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu