Menu

Akce

Kolokvium „Výzvy 21. století: stačí právo držet krok s vědou?“

Akce12.12.2017
12.12.2017

Kolokvium se zaměřuje na výzvy současné společnosti, které se zároveň stávají náročnými výzvami pro právní řády na národní i mezinárodní úrovni. Rychlost vědeckého a technologického pokroku vyvolává otázku, zda právo na tento vývoj reaguje s dostatečnou dynamikou. Mladí právní vědci mají přirozeně k

Kolokvium se zaměřuje na výzvy současné společnosti, které se zároveň stávají náročnými výzvami pro právní řády na národní i mezinárodní úrovni. Rychlost vědeckého a technologického pokroku vyvolává otázku, zda právo na tento vývoj reaguje s dostatečnou dynamikou. Mladí právní vědci mají přirozeně k moderním tématům velmi blízko. Kolokvium proto dává prostor právě nastupující generaci právníků, kteří se těmito tématy zabývají.

Budou prezentována témata právních aspektů umělé inteligence, transgender a intergender problematiky, ochrany klimatu a sdílené ekonomiky.

Keynote speech: Právo v "post" světě  – Petr Agha, Ústav státu a práva AV ČR

Z důvodu omezené kapacity sálu prosíme zájemce o účast, aby se registrovali nejpozději do pondělí 11. 12. 2017 do 12:00 na adrese zvrbova19@gmail.com.

 

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři