Postavení a ochrana věřitele v novém soukromém právu

Nová regulace soukromého práva přináší nejen změny, o kterých se hodně píše a hodně mluví, ale také mnoho změn, které jsou skryté či nenápadné. Významně se např. mění pravidla pro zajištění dluhu, promlčení, relativní neúčinnost nebo dobytnost dluhů, které přecházejí na dědice. Odborný seminář veden

Nová regulace soukromého práva přináší nejen změny, o kterých se hodně píše a hodně mluví, ale také mnoho změn, které jsou skryté či nenápadné. Významně se např. mění pravidla pro zajištění dluhu, promlčení, relativní neúčinnost nebo dobytnost dluhů, které přecházejí na dědice.

Odborný seminář vedený JUDr. Petrem Bezouškou, Ph.D. se bude snažit postavení věřitele a jeho ochranu sledovat průřezově v celém textu občanského zákoníku tak, aby si posluchač udělal obrázek jak o celku, tak detailu. Bude diskutována zejména problematika zajištění, ale též změn v oblasti závazkového práva.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu