Právní úprava a.s. a s.r.o. - k aktuálním změnám a nejasnostem

Zákon o obchodních korporacích přinesl ve vztahu ke společnosti s ručením omezeným i akciové společnosti nespočet nejasností. Mnohé vyjasnila judikatura, odborná diskuse a nakonec i velká novela zákona o obchodních korporacích (zákon č. 33/2020 Sb.) účinná od 1. ledna 2021. Další průběžně vyvstávají

Zákon o obchodních korporacích přinesl ve vztahu ke společnosti s ručením omezeným i akciové společnosti nespočet nejasností. Mnohé vyjasnila judikatura, odborná diskuse a nakonec i velká novela zákona o obchodních korporacích (zákon č. 33/2020 Sb.) účinná od 1. ledna 2021. Další průběžně vyvstávají, některé i v důsledku velké novely. Část odstraní tzv. diginovela zákona o obchodních korporacích a dalších předpisů, s jejíž účinností se počítá na přelomu roku 2022 a 2023, zbytek dořeší doktrína a judikatura.

Cílem semináře je zmapovat maximum výkladových a aplikačních nesnází, na něž praxe aktuálně naráží, zrekapitulovat dosavadní stav odborné diskuse nad nimi i existující judikatury (jejíž objem v posledním době zvláště narostl o četná zásadní rozhodnutí) a nastínit převažující řešení. Seminář naváže na podobná úspěšná školení v minulosti, v podstatném však doplní a aktualizuje dřívější poznatky a informace, aby odpovídaly poslednímu stavu vývoje.

Termín: 20.2.2023, 9.00 - cca 16.30

Místo: budova ČS VTS, Novotného lávka 5, Praha 1 nebo online

Přednášející: JUDr. Petr Čech, LL.M., Ph.D.

Registrace a více informací ZDE nebo pro online verzi ZDE.


Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články