Průvodce náhradou škody a nemajetkové újmy v občanském zákoníku

Komu je seminář určen? Advokátům, advokátním koncipientům, podnikovým právníkům, členům statutárních orgánů obchodních korporací, živnostníkům, představitelům státních organizací, obcí a krajů, úředníkům, zaměstnancům pojišťoven a dalším zájemcům, kteří se ve své praxi střetávají s problematikou

Komu je seminář určen?

Advokátům, advokátním koncipientům, podnikovým právníkům, členům statutárních orgánů obchodních korporací, živnostníkům, představitelům státních organizací, obcí a krajů, úředníkům, zaměstnancům pojišťoven a dalším zájemcům, kteří se ve své praxi střetávají s problematikou náhrady újmy.

Jak je výklad postaven?

Výklad se soustředí na představení základních skutkových podstat náhrady škody a nemajetkové újmy, které jsou upraveny v občanském zákoníku: zásah do absolutního práva, porušení ochranné normy, porušení smlouvy. Při výkladu se upozorňuje na aktuální judikaturu, posluchač se tak dozví o institutech, které již užívají české soudy, jako např. čistá ekonomická újma, odpovědnost principála za pomocníka apod. Důraz je kladen též na představení judikatury k náhradě nemajetkové újmy při zásahu do zdraví člověka – jak soudy počítají výši bolestného, náhrady za ztížení společenského uplatnění a dalších nemajetkových újem. V průběhu i na konci semináře je poskytnut prostor pro dotazy účastníků.

Termín: 1.2.2023, 9.00 - cca 16.00

Místo: budova ČS VTS, Novotného lávka 5, Praha 1 nebo on-line

Přednášející: JUDr. Petr Bezouška, Ph.D.

Registrace a více informací ZDE nebo pro online verzi ZDE.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články