Uzavírání smluv aneb jak prakticky používat nový občanský zákoník

Komu je seminář určen: pro advokáty, advokátní koncipienty, podnikové právníky, členy statutárních orgánů obchodních korporací, živnostníky, představitele státních organizací, obcí a krajů a dalším zájemcům, kteří ve své praxi uzavírají smlouvy. Jak je výklad postaven: Výklad se soustředí především

Komu je seminář určen: pro advokáty, advokátní koncipienty, podnikové právníky, členy statutárních orgánů obchodních korporací, živnostníky, představitele státních organizací, obcí a krajů a dalším zájemcům, kteří ve své praxi uzavírají smlouvy.

Jak je výklad postaven: Výklad se soustředí především na změny, které jsou podstatné z hlediska nového občanského zákoníku, na to, jaké mají dopady do praxe a jak ovlivňují použitelnost dosavadních závěrů judikatury. Zmíněna budou též pravidla, u nichž není jednotný výklad (v takových případech lektoři navrhnou rozumná řešení). Zároveň lektoři poukáží na možnosti různých smluvních ujednání, která mohou strany využít pro vylepšení své smluvní pozice. V průběhu i na konci semináře bude poskytnut prostor pro dotazy účastníků.

lektoři: JUDr. Petr Bezouška, Ph.D., Doc. JUDr. Bohumil Havel, Ph.D.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu