Valná hromada akciové společnosti po rekodifikaci

Uplynuly více než 2 roky (k datu konání semináře) od účinnosti nového zákona o obchodních korporacích a nového občanského zákoníku. Současně uplynula dnem 1. 7. 2014 i lhůta pro přizpůsobení stanov nové právní úpravě valné hromady. Byly vydány i první komentáře k zákonu o obchodních korporacích. Lze

Uplynuly více než 2 roky (k datu konání semináře) od účinnosti nového zákona o obchodních korporacích a nového občanského zákoníku. Současně uplynula dnem 1. 7. 2014 i lhůta pro přizpůsobení stanov nové právní úpravě valné hromady. Byly vydány i první komentáře k zákonu o obchodních korporacích. Lze tedy již i vyhodnocovat první zkušenosti a praktické problémy spojené s novou právní úpravou valných hromad akciových společností.

Cílem semináře je seznámit podrobně účastníky s novou právní úpravou valné hromady, jejími aplikačními problémy i praktickými zkušenostmi z jejich průběhu.

Seminář je určen nejen pro management akciových společností a jejich akcionáře, ale především i pro odbornou právní veřejnost z oblasti podnikové praxe, pro advokáty, notáře a soudce, kteří se touto problematikou zabývají. V rámci výkladu bude upozorněno i na judikaturu Nejvyššího soudu k problematice valných hromad, která přetrvá za nové právní úpravy.

lektor: Prof. JUDr. Jan Dědič

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu