Vybrané otázky náhrady škody v přepravních smlouvách

Přepravní smlouvy jsou nově upraveny komplexním způsobem v občanském zákoníku a v rámci této úpravy je i rámcová úprava povinnosti k náhradě škody způsobené na věcech či osobám. Tato úprava je však významně doplňována předpisy práva EU, které zcela samostatným a svébytným způsobem definují rozsah ná

Přepravní smlouvy jsou nově upraveny komplexním způsobem v občanském zákoníku a v rámci této úpravy je i rámcová úprava povinnosti k náhradě škody způsobené na věcech či osobám. Tato úprava je však významně doplňována předpisy práva EU, které zcela samostatným a svébytným způsobem definují rozsah náhrady škody, která musí být cestujícímu poskytnuta. Předmětem přednášky je analýza koexistence české úpravy náhrady škody v rámci přepravních smluv s požadavky směrnic a nařízení a následek této koexistence pro cestujícího.  

Přednáší: JUDr. Jiří Hrádek, Ph.D., LL.M.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Webinář: Soudní praxe - zajímavosti z litigačního prostředí

Chcete-li nahlédnout pod pokličku přípravy na soudní a správní řízení před českými a evropskými institucemi a dozvědět se, jak probíhá samotné jednání, připojte se na webinář pořádaný Eversheds Sutherland zejména pro studenty právnických fakult a poslechněte si vedoucího advokáta Vojtěcha Faltuse, který se věnuje litigacím a regulatorice.

Termín konání:
Zkouška TOLES Advanced
Zkouška TOLES Advanced

Zkouška TOLES Advanced

Zkouška z angličtiny Test of Legal English Skills (TOLES) pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Zkouška TOLES Higher
Zkouška TOLES Hugher

Zkouška TOLES Higher

Zkouška Test of Legal English Skills (TOLES) je zkouška z angličtiny pro právníky vytvořená ve spolupráci s advokátními kancelářemi tak, aby její obsah odrážel potřeby právnické praxe.

Termín konání:
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu