Základní výcvik v mediaci 100 hodin

Vzdělávání v mediaci, připravené Právnickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, je jedinečné v tom, že jejako jediné v ČR poskytované veřejnou univerzitou.

Právní spor
Foto: Fotolia

Je zaměřené na získání základních znalostí a dovedností pro efektivní řešení konfliktů v různých oblastech. Reaguje na poptávku po vzdělávání v mediaci v souvislosti se zákonem o mediaci a poskytuje základní vzdělání budoucím zapsaným mediátorům. Staví na vyváženém propojení teoretických poznatků s praktickými zkušenostmi, na úzké spolupráci akademické půdy a praxe. Tomu také odpovídá složení lektorského týmu.

Absolvent získá znalosti o konfliktech a různých metodách jejich řešení. Seznámí se s tím, co je mediace, jak je charakterizovaná a na jakých principech funguje. Bude umět navázat respektující a důvěryhodný vztah s klienty, strukturovat proces mediace a vést ho s využitím zejména technik aktivního naslouchání a vyjednávání. Bude mít přehled o oblastech uplatnění mediace. Vzdělávací program je základem přípravy ke zkouškám mediátora. Znalosti a dovednosti jsou však široce využitelné v osobním i profesním životě.


Lektorský tým:

doc. PhDr. Lenka Holá, Ph.D., RNDr. Jiří Plamínek, CSc., PhDr. Dana Rabiňáková

Kdy:

I. blok 20. – 22. 10. 2022

II. blok 3. – 5. 11. 2022

III. blok 10. – 12. 11. 2022

IV. blok 24. – 26. 11. 2022

Kde: 

Právnická fakulta Univerzity Palackého

17. listopadu 8 | budova B | 779 00 Olomouc

Přihláška

Program a další informace

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články