Insolvenční událost roku, KONFERENCI INSOLVENCE, můžete navštívit letos již po osmé

Konference zaměřená na problematiku insolvenčního práva proběhne v pátek 15. října v pražském hotelu Step. Letos poprvé se koná pod záštitou ministryně spravedlnosti ČR, Mgr. Marie Benešové.

Konference insolvence
Foto: redakce

Diskutovat nad zásadními insolvenčními otázkami budou zástupci soudců, věřitelů, legislativců, insolvenčních správců i neziskových organizací. 

Profilem dlužníka a současnými změnami v exekucích, které mají přesah do insolvenčního prostředí, se bude zabývat Zita Prošková z neziskové organizace Člověk v tísni a Jarmila Veselá, zakladatelka společnosti InsolCentrum. K tématu se v panelové diskuzi vyjádří také zástupci z řad legislativců včetně poslance Marka Výborného za SPOLU a Lukáše Koláříka za Piráty.

Praktickým tématům oddlužení se budou věnovat soudci Rostislav Krhut, dočasně přidělený k Nejvyššímu soudu, a Tomáš Jirmásek z Krajského soudu v Praze. Zabývat se budou například okolnostmi zastavení insolvenčního řízení, zvláštními případy řešení odměn insolvenčních správců a také tématem roku, postižitelností mimořádných příjmů dlužníka, ať už  v rámci covidových odměn zdravotníků nebo kompenzacemi vzniklými v důsledku omezení podnikání kvůli epidemii covid-19. Odborné insolvenční veřejnosti se představí nové vedení insolvenčního odboru Ministerstva spravedlnost, Jan Benýšek a Eva Bistárová. Jejich tématem bude dohledová činnost ministerstva vůči insolvenčním správcům. V programu nebude chybět ani aktuální otázka digitalizace insolvenčního prostředí.  

Očekávaným vrcholem konference se letos stane panelová diskuze věnovaná budoucímu uspořádání oddlužení v České republice. Vládní návrh novely insolvenčního zákona, který už zůstane Poslaneckou sněmovnou v tomto volebním období neprojednaný, představí Ondřej Zezulka z oddělení civilního práva procesního a insolvenční legislativy Ministerstva spravedlnosti ČR. Nejpalčivějším tématem této novely je zkrácení lhůty pro oddlužení v České republice na tři roky. Jeho zásadní dopady do praxe nastíní zástupci neziskových organizací na straně jedné a věřitelé na straně druhé. Za věřitele vystoupí mimo jiné Dan Jiránek ze Svazu města Obcí ČR, náměstek výkonného ředitele a hlavní právník České bankovní asociace Filip Hanzlík. V datech nám případné dopady novely nastíní Jarmila Veselá z pražského InsolCentra. Záměrem KONFERENCE INSOLVENCE je poskytnout vyvážené stanovisko všech zástupců stran praxe. 

Finále této již tradiční insolvenční akce bude věnováno implementaci Evropské směrnice o preventivní restrukturalizaci. 

Odborné informace, praktické otázky, diskuze ale také setkání profíků napříč insolvenčním oborem bude z hlediska budoucího vývoje opět startovací metou pro budoucí směr vývoje insolvenčního oboru.    

Akreditace můžete objednávat do 30. září za zvýhodněnou akční cenu 4 490 Kč bez DPH na www.konferenceinsolvence.cz

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články