Právní poradna logo

Obecní zastupitel, právo na pořízení fotokopie předkládaných dokumentů

Datum:21. 03. 2023 v 12:02
Poslední aktivita:28. 03. 2023 v 08:37
Zhlédnuto:1711x
0

jsem novým zastupitelem a nevím, jak se postavit k situaci do které jsem se dostal. Četl jsem zákon o svobodném přístupu k informacím, taktéž zákon o obcích, ale nejsem schopen posoudit, zda je možné, aby mi starosta a někteří členové zastupitelstva mohli zakázat si nafotit předkládané dokumenty pro osobní účely s cílem nešířit je dále (jsem si vědom GDPR a jiných omezení, které s tím souvisí).

Jednalo se o „pracovní schůzku“, tzn. schůzku, která není nijak zákonem vymezená, jak má probíhat, kde však, jak vím, se nesmí provádět žádná rozhodnutí, která se mohou provádět pouze na veřejném zasedání za přítomnosti občanů.

Jednalo se o nabídku firmy na opravu silnic v naší obci. Takže nabídka, u které budeme později zvažovat, zda vypsat veřejnou zakázku nebo oslovit větší okruh firem vzhledem k ceně. Logicky jsem si chtěl zjistit kolik taková práce stojí a porovnat to s veřejně dostupnými informacemi.

Rozumím tomu, že pokud by byla nabídka odeslána s oslovením konkrétně starosty, pak je dokument určen jen pro něj, a tudíž mě může omezit, pak mě ale jako zastupitele tato nabídka nezajímá a mám se chovat jako, že o ní nevím a čekat až mi bude předložena oficiálně před veřejným zasedáním.

Můžete mě odkázat na příslušný paragraf zákona nebo napsat jaký by měl být můj správný postoj k této věci a jestli mě mohou takto omezit u všech nebo jen některých materiálů?

Děkuji Lubomír Šálek

Předplacená odpověď
0

Vážený pane zastupiteli,

jako člen zastupitelstva nemusíte při svém požadavku o informace brát v pot...

Pro zobrazení odpovědi se přihlašte

Další odpovědi (0)

Odpovědět na dotaz