Právní poradna logo

Započítání příplatků do "zaručené" mzdy

Datum:01. 08. 2023 v 13:13
Poslední aktivita:10. 08. 2023 v 10:27
Zhlédnuto:1689x
0

Zaměstnavatel stanovil systém mezd, který pracovně nazývá "zaručená mzda", tedy, že součástí zaručené mzdy u jednotlivých pozic jsou i příplatky (práci v sobotu a v neděli, práci v noci,práci ve ztíženém a zdravotně rizikovém prostředí) a měly by dosahovat minimální výše dle zákona. Bylo tak stanoveno zprůměrováním a zjednodušením jeho agendy. Je to podle Vás přípustné?

Odpovědi (1)

0

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ke kterému Vám níže zasíláme odpověď.

Zahrnutí příplatků do zaručené mzdy není zákoníkem práce zakázáno, nicméně pro případ, že by hrubá mzda po odečtení mzdy za příplatky nedosáhla příslušné úrovně zaručené mzdy, stanovuje zákoník práce zaměstnavateli povinnost poskytnout zaměstnanci doplatek ve výši uvedené v ust. § 112 odst. 3 písm. a) nebo b) zákoníku práce.

Pokud byste měl k institutu zaručené mzdy jakékoli další dotazy, či potřeboval jakkoli jinak v oblasti pracovního práva pomoci, neváhejte na nás kdykoli obrátit.

S pozdravem,

Mgr. Kateřina Lansdorfová

advokátní koncipientka

lansdorfova@plegal.cz

PEYTON legal

Odpovědět na dotaz