Dohoda s Bahamským společenstvím o výměně informací v daňových záležitostech

Dne 18.5.2015 bylo ve Sbírce mezinárodních smluv zveřejněno pod č. 34/2015 Sb.m.s. sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Dohody mezi Českou republikou a Bahamským společenstvím o výměně informací v daňových záležitostech.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dohoda, jejímž deklarovaným primárním cílem je usnadnit výměnu informací v daňových záležitostech s Bahamami, se vztahuje na daně všeho druhu a pojmenování. Je v ní definován závazek smluvních stran, že jejich příslušné orgány poskytnou pomoc prostřednictvím výměny informací, u kterých lze předpokládat, že jsou významné pro provádění a prosazování vnitrostátních právních předpisů smluvních stran týkajících se daní. Má jít o informace, u nichž lze předpokládat, že jsou významné pro zjištění, stanovení a vybírání daní, pro zabezpečení úhrady daňových pohledávek nebo pro vyšetřování či trestní stíhání daňových trestných činů.

V podrobnostech je upraven například proces výměny informací na základě žádosti, daňové šetření v zahraničí, možnost odmítnout žádost, zachovávání povinnosti mlčenlivosti či náklady vynaložené při poskytování pomoci.

Dohoda vstoupila v platnost dnem 2.4.2015, podrobnosti k uplatňování jejích ustanovení jsou pak uvedeny v jejím článku 15.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu