Další usnesení o vyhlášení nouzového stavu

Dne 26. 2. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 96/2021 Sb. usnesení vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím ve smyslu § 5 a § 6 krizového zákona nově pro řešení vzniklé krizové situace nařídila krizová opatření, přičemž konkrétní provedení těchto opatření má být realizováno prostřednictvím samostatných usnesení vlády. Ta byla publikována ve shodné částce Sbírky zákonů pod č. 97/2021 Sb. - 114/2021 Sb. Platí rovněž, že subjekty kritické infrastruktury i nadále mohou určit kritické zaměstnance, jejichž přítomnost na pracovišti je nezbytná pro zajištění funkce příslušného prvku kritické infrastruktury, na něž se budou vztahovat zákazy a povinnosti. Dosavadní vydaná a platná ochranná a mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví nejsou tímto vyhlášením nouzového stavu dotčena.

Nové rozhodnutí o vyhlášení nouzového stavu nabylo účinnosti počátkem dne 27. 2. 2021 a jeho platnost má skončit uplynutím 30 dnů od tohoto okamžiku. Vláda tím kontinuálně navazuje na předchozí nouzový stav vyhlášený usnesením publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 59/2021 Sb., jenž uplynutím dne 26. 2. 2021 skončil.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu