Nařízení o některých podrobnostech poskytování ubytování a souvisejících služeb osobám s udělenou dočasnou ochranou

Dne 1. 4. 2024 své účinnosti nabylo nařízení vlády o některých podrobnostech poskytování ubytování a souvisejících služeb osobám s udělenou dočasnou ochranou. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv bylo publikováno pod č. 63/2024 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Azyl uprchlíci migrace
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vydáno v intencích zákona č. 65/2022 Sb., o některých opatřeních v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, vymezuje tzv. služby související s poskytováním ubytování, rozložení potřebných kapacit ubytování na území České republiky podle krajů a výši paušální náhrady nákladů na ubytování za ubytovanou osobu za 1 noc.

Ministerstvo vnitra, které pro vládu návrh tohoto nařízení připravilo, přibližuje, že nařízení vlády č. 206/2022 Sb., které danou materii doposud upravovalo, pozbylo uplynutím března tohoto roku své platnosti. Proto bylo nutné k zamezení situaci, v níž by od počátku dubna nebyly stanoveny základní parametry fungování institutu ubytování osob s dočasnou ochranou, buďto novelizovat dosavadní nařízení, anebo přijmout nařízení nové. Vláda přistoupila ke druhé z uvedených alternativ. Platnost nařízením prováděných ustanovení § 6b odst. 1 a § 6e odst. 2 výše zmíněného zákona totiž byla novelizačním zákonem č. 454/2023 Sb. prodloužena, a to aktuálně do konče března roku 2025, což prodloužilo rovněž poptávku po příslušném prováděcím předpisu o další rok.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články