Nařízení o oceněních udělovaných Národní sportovní agenturou

Dne 25. 8. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 302/2021 Sb. nařízení vlády o oceněních udělovaných Národní sportovní agenturou.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

V intencích zákona o rozpočtových pravidlech jím vláda upravuje podrobnosti k Ocenění předsedy Národní sportovní agentury za medailové umístění na olympijských, paralympijských a deaflympijských hrách a na Global Games pořádaných Mezinárodní asociací pro sport osob s mentálním postižením, a dále k Ocenění předsedy Národní sportovní agentury pro nejlepší sportovce.

V souvislosti s tím bylo ve shodné částky Sbírky zákonů publikováno pod č. 303/2021 Sb. rovněž nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 313/2010 Sb., o oceněních udělovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, ve znění pozdějších předpisů.

Národní sportovní agentura k důvodům přijetí nové právní úpravy stručně vysvětluje, že novelou zákona o podpoře sportu a některých dalších zákonů provedenou zákonem publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 178/2019 Sb. byla příprava politiky státu v oblasti sportu, stejně tak jako odpovědnost za její soustavné a systematické naplňování, vyňata z gesce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a svěřena právě Národní sportovní agentuře. Jednou ze součástí státní politiky v oblasti sportu přitom je odměňování sportovců za jejich vynikající sportovní výkony a reprezentaci České republiky. V souladu s uvedenými změnami v gescích MŠMT a NSA bylo proto potřeba upravit rovněž právní podklad pro odměňování uvedených sportovců.

Obě nařízení své účinnosti nabyla dnem 1. 9. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu